Новини проекту

Чому рівень знань школярів щороку падає?

27.06.2014

У «Підйом» завітав Сергій Квіт, міністр освіти і науки України. У прямому ефірі гість розповів про особливості цьогорічної вступної кампанії до ВНЗ.

Випускники шкіл чекають на результати зовнішнього незалежного оцінювання, які оприлюднять уже через тиждень. Цього року було багато нарікань на складність тестів, але Сергій Квіт запевнив – абітурієнтам не варто перейматися з цього приводу.

– ЗНО не дає можливості оцінити рівень знань, – пояснює міністр. – Це велика помилка, тому що це оцінювання тільки вибудовує рейтинг серед учасників. Якщо, наприклад, в якийсь рік тести вийшли дуже легкими, і оцінки дуже високими, або тести вийшли складними і оцінки на загал нижчі, то в цілому для абітурієнтів це не грає жодної ролі.

За власними спостереженнями пана Сергія та його колег, рівень знань випускників шкіл щороку все ж таки знижується:

– Як ректор, недавній президент Києво-Могилянської академії, я можу сказати, що ми з колегами спостерігаємо закономірність. Якщо протягом останніх 10 років ми оцінимо рівень випускників шкіл, то, на жаль, щороку він падає. Це вам підтвердить будь-який університет, – говорить Квіт. – Так відбувається тому, що деградує школа та вищі навчальні заклади. Нічого хорошого там не відбувається. Радянська система освіти зупинила своє існування в кінці 80-х років. Вона сама розвалилася. А нова система не створена.

На думку Сергія Квіта, найбільша проблема освіти у школі – складна навчальна програма. Учень не встигає зацікавитися запропонованим матеріалом.

– На сьогодні ми далекі від ідеальної освіти у школах. Учням пропонують дуже складні навчальні програми. Ми хочемо напхати дітей знаннями, просто втиснути якомога більше інформації в їхні голови. Але для цього немає належного часу. І виходить так, що учень не встигає зацікавитися предметом. Це одна з найбільших проблем, яку потрібно вирішувати.

Зі слів Сергія Квіта, перші кардинальні зміни в системі освіти мають розпочатися після прийняття «Закону про вищу освіту».– Першого липня Парламент має розглядати в другому читанні «Закон про вищу освіту». Це надзвичайно важливо. Якщо він буде прийнятий, то це стане початком системних змін в освіті. В основі цього закону лежить ідея університетської автономії: академічної, фінансової, організаційної. Тобто університет сам зможе давати собі раду – говорить пан Сергій. – Університету треба дати інструменти і перекласти на нього відповідальність за якість. І це буде працювати. У всьому світі саме так.

Нагадаємо, минулого тижня міністр культури України також приходив у прямий ефір «Підйому». Євген Нищук розповів про перші 100 днів діяльності міністерства.

Дивіться «Підйом» у будні з 7:00 на Новому каналі!
 


Залишити коментар
Щоб коментувати авторизуйтесь
  • Ніхто ще не залишив коментарів. Напиши першим!